Леся Українка, одна з найвидатніших жінок України, святкує у 2021 році 150-річницю від дня народження.
Леся була вірною посестрою актриси Марії Заньковецької. І хоч не довелося Заньковецькій зіграти у виставах за Лесиними творами, вони спілкувалися і шанували одна одну.
А сценічне життя Лесиних творів вже налічує більше ста років. Для будь-якого театру та творчого колективу твори Лесі Українки: “Лісова пісня” (1911) та “Камінний господар” (1912) в першу чергу, “Блакитна троянда” (1896), “Одержима” (1901), “У катакомбах” (1905), “Кассандра” (1907), “Бояриня” (1910), “Оргія” (1913) завжди стають етапними.
Ми вирішили зазирнути в сценічні простори Лесі і показати її творчість через призму театральних вистав. Режисерсько-сценографічні концепти з минулого по сьогодення збереглися завдяки творчості сценографів у ескізах, малюнках та макетах.
Вас зустрінуть роботи Анатоля Петрицького, Матвія Драка, Федора Нірода, Мирона Кипріяна, Михайла Френкеля, Данила Лідера, Олени Богатирьової. І це ще не все! До сучасної частини виставки долучається Lider Triennial of Scenography.
Твори Лесі трансформувалися у сценічні варіанти різних стилів, форм та жанрів. Виставку доповнюватимуть світлини різних років, з яких на нас сьогоднішніх дивляться неперевершені Мавки, Русалки, Кассандри...
Куратор виставки - Лілія Бевзюк-Волошина.
Виставка триватиме до 30 травня.
Вхід за музейним квитком.