Адреса
Парк Володимирська гірка
В соцмережах
Скульптура фонтану — символічна композиція з захисником міста архангелом Михайлом. Ця фігура є й на гербі міста. Варто зауважити, що скульптури архистратига Михаїла захищали місто ще з часів Середньовіччя.
«Це символічна композиція, якою ми вшановуємо київських захисників і охоронців нашого міста. Архангел Михаїл шанований у релігійному епосі янгол. І на Близькому Сході, і в християнстві», — проголосив міський голова Києва Віталій Кличко на відкритті памятника. Саме завдяки братам Віталію і Володимиру Кличкам, а також меценатам на Володимирський горці з’явилася символічна скульптура святого архистратига Михаїла.
Михаїл у перекладі з івриту «хто є як Бог?»— архангел у іудаїзмі, християнстві й ісламі. В Апокаліпсисі він постає як верховний командувач (архистратиг) Божого війська проти нечистих сил, яких перемагає в битві. У християнській традиції — ангел-цілитель, згодом — захисник, патрон вояків і лицарів. Часто він зображується у вигляді воїна, що перемагає дракона чи чорта, з мечем, прапором або терезами. Архангел Михаїл досить поширений символ геральдики. В Україні він символізує Київщину, у широкому значенні — Наддніпрянську Україну.
Архангела Михаїла можна побачити в низці стародавніх гербів 10 українських міст у гербі Київського воєводства (1471 рік).
Архистратиг Михаїл вважається небесним покровителем Києва. Вшанування святого Михаїла на наші землі прийшло з Візантії. Спочатку він був покровителем київських князів та покровителем воїнів, а вже з XI століття архангела називають також охоронцем Києва та Київської землі. На його честь князь Всеволод Ярославич у Видубицькому монастирі збудував Михайлівський собор. А князь Святополк заснував Михайлівський Золотоверхий монастир. Тому місце для памятника обрали не випадково. Саме тут, на території Михайлівського Златоверхого монастиря, у парковій зоні, біля улюблених пішохідних доріжок киян і гостей столиці.