UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
ВТ 17 січ 11:00 - ПТ 20 січ 23:59

Київ

Про подію

17 січня 2023 року в Музеї Однієї Вулиці відкривається ретроспективна виставка посмертних масок під назвою «Містерія Духа».

До 20-річчя започаткування власної колекції Музей представляє зліпки з облич видатних людей, які впливали на становлення української нації, а також державних діячів та полководців, художників і скульпторів, музикантів та педагогів, поетів і письменників з різних країн, які залишили по себе пам‘ять у прийдешніх поколіннях.

Особливою прикметою новітнього часу стала благодійна підтримка України як зі сторони культурних інституцій, так і з боку звичайних людей. Так, коли Музей віднайшов у Німеччині посмертну маску очільника ЗУНР Євгена Петрушевича, то відомий німецький скульптор Томас Шонне зробив копію реліквії та відреставрував пошкоджений часом оригінал.

На виставці представлені і інші дарунки - посмертні зліпки уродженця України польського письменника Ярослава Івашкевича, знаного вірменського художника Мартироса Сар’яна, італійського поета Трілусси, австрійського композитора Йозефа Гайдна, релігійного київського художника Михайла Нестерова, казахського акина Джамбула, таджицького письменника Садріддіна Айні та багатьох інших.

Серед 50-ти дезідератів демонструються маски сера Волтера
Паррота - автора музичної обробки «Київського кондака», який слухав нещодавно весь світ під час прощання з королевою Єлизаветою ІІ; творця автомобільного концерну Андре Сітроена; французького композитора-романтика Гектора Берліоза; англійського романіста Джона Голсуорсі; президента Академії Наук України Бориса Патона. Певною сенсацією стала загадкова жіноча маска, атрибутована музеєм як посмертний зліпок з обличчя поетеси Лесі Українки, і яка довгий час таємно зберігалася у діаспорі.

В часи потрясінь та випробувань прикладами достойних звершень стають люди, які самі творять історію.

Галереєю таких особистостей і є наша виставка, що буде працювати до початку осені цього року.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn