Чергова виставка музею, присвячена мистецтву 18-го століття, є спробою відмовитись від стереотипного погляду на добу Просвітництва виключно, як епоху розуму. Через звичку асоціювати Просвітництво з раціоналізмом, здоровим глуздом і прогресом, чуттєва складова епохи зазвичай випадає з поля зору. Поза тим, саме Просвітництво, після століть недовіри до людських відчуттів, проголосило цінність суб’єктивного переживання та особистого досвіду.
Ідеєю виставки стало не протиставлення розуму почуттям, а демонстрація їхньої нерозривної єдності у світогляді епохи Просвітництва.
32 гравюри, 35 виробів з порцеляни, зразки текстилю, мініатюрний живопис, скульптура, вироби з китайської порцеляни, лаку і слонової кістки розмістяться у двох виставкових залах. З них значна кількість експонуватиметься вперше. Експозицію доповнять стародруки з фондів наукової бібліотеки музею – художні та наукові видання 18-го століття. Родзинкою виставки стануть мінерали та викопний амоніт віком 100 млн років, надані для експонування Геологічним музеєм при Інституті геології КНУ ім. Т.Г. Шевченка.
Протягом роботи виставки будуть проведені кураторські екскурсії, лекції, зустрічі-обговорення. Для самостійного огляду, окрім стандартних супровідних матеріалів, додатково запропоновані дитячий аудіогід, тематичні маршрути, відео про експонати, доступні безпосередньо на виставці через qr-коди.
Кураторки проєкту: Олександра Ісайкова, провідна наукова співробітниця, дослідниця європейської графіки
Людмила Кравченко, провідна наукова співробітниця, дослідниця європейської порцеляни
Відкриття: 24 вересня, 17:00
Вхід на відкриття вільний