Дата та час
Add to calendarБлизько 40 творів знаного митця з музейної колекції презентує виставкова експозиція – рушники, плахтові тканини, декоративні панно. Також на виставці представлено 6 акварелей з родинного архіву художника.
Протягом довгого творчого життя художник створив понад 2000 композицій для художнього ткацтва. Сергій Григорович вніс багато нового в мистецтво ручного декоративного ткацтва. Творчо опрацювавши художню спадщину минулого, майстер створив принципово нові тканини, що широко застосовувалися в інтер’єрах.
Нове слово сказав Сергій Нечипоренко у традиційному плахтовому тканні. Застосовуючи у плахтових малюнках змішані техніки, перебірну та човникову, художник створив різноманітні орнаментальні мотиви.
Вагомим є внесок митця у розвиток рушникового мистецтва України. Створені художником рушники всі різні за орнаментикою, колористикою, але кожен вражає завершеністю композиції, красою і неповторністю.
Окремий напрямок творчості Сергія Григоровича – тематичні панно за фольклорними, архітектурними мотивами, панно, присвячені видатним діячам української літератури, і цілий цикл, що має назву «Мої берегині».
Понад 20 років Сергій Нечипоренко викладав у Київському Державному інституті декоративного мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука (нині Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука) на факультеті художнього ткацтва, засновником якого він був.
Підсумком творчого життя видатного художника стали видані ним книжки «Українські тканини та килими України»(2005), «Український килим»(2007), «Мої берегині» (2007), «Українська вишивка» (2007), «Українська вибійка» (2010).
У колекції музею зберігається 272 твори художника – тематичні панно, декоративні тканини, рушники, плахти тощо.
Виставка триватиме до 13 листопада.