Виставка приурочена до 75-х роковин початку депортації українців з етнічних земель Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя (нині – територія Польщі).
Акцентом експозиції є вишивані рушники, яких в доробку Любові Романів близько двох сотень (в домашній колекції – понад 160). Також будуть представлені писанки та вироби з бісеру.
Любов Романів родом із м. Рогатина, що на Івано-франківщині. Із дитинства, разом із мамою Цецілією Дмитрівною Романів (з дому Возняк), виселеною з Лемківщини в 1945 році, вишивала, писала лемківські писанки.
Після завершення навчання на факультеті фізики почала працювати на Державному підприємстві «Антонов». Є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Будучи членом київського товариства «Лемківщина» ім. Б.-І.Антонича, бере активну участь в культурно-мистецькій роботі. Любов Романів працює над відтворенням елементів традиційного лемківського одягу, виготовляє прикраси з бісеру – кризи, проводить безкоштовні майстер-класи з лемківської писанки, розшукує старовинні вишивані узори, створює на основі їх свої композиції.
Роботи Любові Романів експонувались на численних виставках та мистецьких конкурсах, публікувались у підсумкових каталогах, нагороджені дипломами. Частина робіт знаходиться в колекціях музеїв та приватних зібраннях Польщі, Чехії, Італії, Білорусі, Росії, Америки, Канади.
У 2014 р. власним коштом майстриня видала книгу спогадів свого батька Романів Мирослава Івановича «А Вігор і Сян течуть…» про події на Лемківщині та Надсянні, депортацію українського етнічного населення. Книга містить чіткі текстові та фотографічні свідчення високої культури українців на цих теренах.
Ласкаво просимо на виставку! Вхід вільний!