Дата та час
Add to calendarМузей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7, Київ
В соцмережах
На виставці будуть представлені роботи художників - результат проекту “Made in Chernobyl” – першої у світі арт-резиденції у зоні відчуження.
Запрошені художники: Ілля Чічкан, Ігор Тишенко, Олег Атаянц, Катерина Бурліна, Едуард Бєльський, Сергій Савченко, Маша Шубіна, Ксенія Оксінь, Юлія Кисіль, Awhoivan Ivanovich, Ольга Дрозд, Ольга Висоцька, Станіслав Квітко, Дмитро Мотузко, Юлія Савенко, Олексій Бурдій, Анна Луговська. Також художники з інших країн: Аразян Баграт (Вірменія), Peter Lagler (Австрія), Паріде Ді Стефано (Італія), Майк Ренар (США).
Нагадаємо, 24-27 жовтня у Чорнобилі пройшла унікальна міжнародна арт-резиденція, в якій взяли участь українські та іноземні художники абсолютно різних поколінь і світоглядів. Їх поєднав творчий і не тільки виклик – створити мистецькі твори безпосередньо у зоні відчуження .
Безпрецедентний випадок, коли художники не просто поїхали за натхненням і пошуком екзотичних мотивів посткатастрофічного світу, але працювали у Прип’яті та Чорнобилі – місці, про яке знає весь світ, щоб зануритись в його потужну енергетику, відчути його генетичну пам'ять. Головна мета заходу – дати абсолютно нову, творчу інтерпретацію того, чим є Чорнобиль сьогодні – через 33 роки після аварії. Адже зараз, особливо завдяки серіалам та фільмам, розуміння постчорнобильської проблеми у пересічної людини, яка ніколи там не була, не відповідає дійсності, воно базується скоріше на упередженості, ніж на реальних фактах.
Організатор “Made in Chernobyl” – Олег Атаянц впевнений, що цей проект – чудова нагода відкрити нову сторінку у сприйнятті широким загалом Чорнобиля, переосмислити те, що там відбулося і показати, що зараз ситуація є цілком безпечною. Пан Атаянц – успішний бізнесмен та справжній патріот України, його мета – дати можливість митцям побачити легендарні місця на власні очі і переосмислити нав’язані кліше.
Вхід вільний лише на відкритті. за умови реєстрації.
Виставка триватиме до 8 грудня.
Афіша подій Музей історії Київа