UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
ЧТ 19 січ 11:00 - НД 22 січ 16:00

Київ

Про подію

З нагоди 150-річчя з дня народження видатного українського архітектора, художника й колекціонера, засновника української мистецької династії Василя Григоровича Кричевського Музей української діаспори відкриває ювілейну віртуальну виставку «Василь Кричевський. 150».

З 12 по 22 січня 2023 року в онлайн форматі будуть продемонстровані вибрані твори Василя Кричевського з колекцій Музею української діаспори, Національного художнього музею України, Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського та Музею мистецької родини Кричевських в Опішні.

Широкому загалу будуть представлені архітектурні начерки мистця та один із перших ескізів проєкту знаменитого будинку Полтавського земства, зарисовки інтер’єрів, виконані художником під час робіт над кінострічками, ескізи орнаментальних композицій для текстилю, книжкові обкладинки, а також графічні й живописні краєвиди, створені Кричевським у Криму, на Полтавщині та згодом на шляху еміграції у Франції.

«Василь Григорович ще за життя став відомим українським мистцем, основоположником української національної модерної архітектури, першим художником українського кіно, засновником Української Академії Мистецтв, видатним педагогом і дизайнером. Проте у віці 70 років, у розпал Другої світової війни, Кричевський був змушений тікати з України, щоб уникнути репресій з боку радянської влади. Зважившись у 1943 році на еміграцію, мистець виїхав до далекої Венесуели, де невдовзі й скінчилося його земне життя», – розповідає кураторка виставки, мистецтвознавиця Ганна Лексіна.

Ювілейна онлайн-виставка «Василь Кричевський. 150» триватиме з 12 по 22 січня 2023 року на сторінці Музею української діаспори у Фейсбуці за посиланням: https://www.facebook.com/MuseumUkrainianDiaspora/

Біографічна довідка

Народився Василь Григорович Кричевський 12 січня 1873 року в селі Ворожба (сучасна Сумська обл.) в сім’ї фельдшера. У 1889 році закінчив Харківське технічно-залізничне училище, спершу працював у місті під керівництвом архітектора С. Загоскіна. Василь Григорович став засновником архітектурного стилю «український національний модерн» (перший проєкт – Будинок Полтавського земства, 1903–1907) та одним із фундаторів Української академії мистецтв (1917), розробив проєкт державного герба, печатки, грошових банкнот УНР. Мистець відомий і як живописець, графік, сценограф, педагог, колекціонер, дослідник українського вжиткового мистецтва, перший художник українського кіно. У 1943 році Василь Григорович емігрував за кордон. Перебував у Німеччині, Чехословаччині, Австрії, Франції. З 1948 році з родиною оселився у Венесуелі, в останні роки життя особливу увагу приділяв написанню українських пейзажів по пам’яті. Помер 15 листопада 1952 році в Каракасі. Похований у США на українському цвинтарі Св. Андрія в Саут-Баунд-Бруці (штат Нью-Джерсі).

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn