Творчість Майдану – виразний вияв народної, живої, ніким не інспірованої природи народних протестів. Свавіллю та насильству влади активісти протиставляли гумор, винахідливість, креативність, варіативність ініціатив і власне мистецтво. Творчість у широкому розумінні стала потужною зброєю у боротьбі за правду, промовистою декларацією цінностей і цілей, дієвим засобом гуртування і спільної дії, особливою формою протесту і солідарності.
Громадські ініціативи, народжені Майданом, яскраво ілюструють, що Революція Гідності – не просто реакція людей на свавілля влади. Це – відстоювання права народу на творення своєї країни, розвиток суспільства, відстоювання майбутнього – відповідно до цінностей свободи, людської гідності та громадянської відповідальності. Це – унікальний соціальний досвід самоорганізації і перемоги, процес самоідентифікації та особистісного вибору.
Завітавши на виставку, можна почути аудіозаписи розповідей активістів і пісні Майдану, побачити відеофільми і світлини, арт-об’єкти та такі впізнавані артефакти революції:
- мальовані каски і щити;
- катапульту з боїв на вулиці Грушевського;
- макет "йолки" та плакати з неї;
- знамениту картину з очима “Бачу справи твої, людино”;
- яскраву Різдвяну шопку та образи Святого Миколая від львівських митців.
18 грудня о 16:00 відбудеться відкриття виставки у Музеї книги і друкарства України.