UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
НД 06 лис 13:00-14:30

Ціна

Ціна

150 грн

Телефон

Call

(044) 288-28-07

Посилання

Сайт

Сайт

Про подію

«Та тут же жив Грушевський!», — захоплено писав у своїх спогадах один з мешканців дому на Паньківській, 9. Саме так ми назвали прогулянку садибою Грушевських за цією київською адресою.

У нинішній суворий воєнний час, час згорнутих постійних експозицій усіх українських музеїв, запрошуємо вас ознайомитися з історією садиби, якій судилося стати визначним осередком українства в Києві.

Ви дізнаєтесь, як на мапі міста з’явилась вулиця Паньківська і як жили її перші мешканці, як творилась садиба, що з 1908 року стане рідною для Грушевських. На основі численних архівних документів і спогадів колишніх мешканців ми розповімо про будівництво і знищення московською більшовицькою ордою фамільного великого дому, про збережений до сьогодні флігель (нині — Музей) та про забутий і зниклий «сьомий номер». У стінах цих трьох будинків лунали кроки Михайла Сергійовича та його рідних, багатьох інших подвижників.

Коли і де саме жили і творили на Паньківській № 9 Михайло Сергійович та його рідні — Олександр і Катерина Грушевські, Сергій Шамрай? Де зберігались видання для українських книгарень? Де були помешкання і майстерня славетного митця Василя Кричевського? І за що тут недолюблювали його молодшого брата Федора? З якого балкону вдивлялась у далечінь самотня і згорьована Марія Грушевська, сподіваючись на повернення репресованої сталінським режимом єдиної доньки Катерини?

Як приватний будинок/флігель Грушевських перетворився на подарунок «у дожиттьове користування» академікові Грушевському, а згодом — на комуналку в 28 родин? Який слід залишили тут невтомний книгар Юрій Тищенко, художники Георгій та Сергій Пустовойти, етнограф Василь Денисенко та його син Ігор — багатолітній політв’язень і дисидент?

Про все це та багато іншого ви дізнаєтесь на екскурсії-прогулянці «Та тут же жив Грушевський», а ще отримаєте унікальну можливість відвідати Дім, де мешкав і творив Великий Українець, де відлунюють звуки його кроків.

Прогулянка почнеться о 13:00
Тривалість — 1,5 години
Вартість — 150 грн (оплата в касі музею готівкою)

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn