В народній традиції українці святкували і святкують народні свята самі для себе - без мікрофонів і ведучих, не слухаючи концерт чи споглядаючи "шоу" - а самі собі створюючи свято, співаючи, самі гуртом здійснюючи народний обряд.
Саме таке народне свято Купала відбудеться 6 липня на Оріхуватському (нижньому) ставку біля метро Голосіївська в Києві. Початок о 16:00.
Чому вечір 6 липня?.. Такою є жива народна традиція.
"Ой на Івана на Купайла!, Іване, Йване, гу!! , Купала на Йвана!" -
ці та інші приспіви в купальських піснях вже багато століть з'єднують "Купала" зі святом "Івана". Всі інші обрядові і народні свята визначаються подібним чином: "на Теплого Олекси" (весну закликати), "на Андрія" (калиту кусати), і т.д.
І хоча дослідники називають солярними координатами свята "Купала" дні літнього сонцестояння, жива народна обрядовість, яка дійшла до наших днів, в часовому плані слідує саме за "Іваном".
Івана - 7 липня. Івана Купала - в ніч із 6 на 7 липня. Так було для носіїв енокультури, для наших прабабусь - так передається і правнукам.
Отже, 6 липня о 16:00 на Оріхуватських ставках (перший, нижній ставок поряд з метро "Голосіївська") всі бажаючі кияни можуть відсвяткувати народне свято Купала разом з аматорськими співочими гуртами "Деревичка" і "Вулиця Володимира".
Після обрядової частини свята буде невеличка гостина, на яку за бажанням можна принести напої чи варенички, млинці, всі разом поспіваємо і популярні народні пісні, потанцюємо справжні народні танці.
Адже Купала - веселе свято для дорослих і дітей. :)
В сутінках проти ночі на Івана Купала дівчата пустять на воду свої купальські вінки, пильнуючи в який бік попливуть - в якій стороні і звідки буде їх пара.