Презентація книг учасника Іловайських боїв Романа Зіненка.
Збройні сили України влітку 2014 року звільняли одне за одним села та міста Донбасу. Проте 23-тю річницю Незалежності Україна зустріла звісткою про оточення її військових формувань поблизу Іловайська. Підмогу бойовикам склали регулярні частини та техніка Російської Федерації. Наше військове керівництво поклалося на домовленість із ворожою стороною про "зелений коридор": склавши зброю, регулярні та добровольчі формування мали покинути своє розташування. В процесі домовленого відступу колони роззброєних українських військовослужбовців нещадно розстріляні. Щонайменше 300 українців потрапили в полон, 429 поранені, 366 убиті. Після цього дії України перейшли від звільнення до утримання територій.
Що саме сталось і чому? Запрошуємо почути інформацію віч-на-віч отримати із уст чоловіка, який пережив Іловайський котел.
Роман Зіненко – колишній морський піхотинець, доброволець батальйону "Дніпро-1". Обидва його видання – "Іловайський щоденник" і "Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії" – ґрунтуються на спогадах сотні солдатів, офіцерів, інших учасників Іловайської трагедії, на результатах окремих журналістських досліджень, звітах тимчасової слідчої комісії Верховної ради, а також на вивченні відео- та фотоматеріалів, що стосуються боїв під Іловайськом. На сьогодні це дуже чітка інформація про Іловайський котел.