Дата та час
Add to calendarвул. Володимирська, 60, КНУ ім. Шевченка, аудиторія 202, Київ,, Київ
В соцмережах
7 березня у Київський національний університет імені Тараса Шевченка (офіційна) відбудеться публічна дискусія Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко) і Yevhen Bystrytsky - “Тарас Шевченко і вічна Україна”.
Коли: 7 березня 2019, 12:00
Де: м. Київ, вулиця Володимирська, 60, аудиторія 202.
Цього року відзначається 205 річниця від дня народження, великого поета та художника, політичного діяча і національного героя України, Тараса Шевченка. З цієї нагоди Візуально-дослідницька платформа КНУ ім. Шевченка пропонує повернутися до осмислення постаті Тараса Шевченка в історії, літературі та культурі загалом. Адже творчість Шевченка була і є одним із головних чинників формування національної свідомості та ідентичності. Задля спільної рефлексії до дискусії запрошено філософів Оксану Забужко та Євгена Бистрицького.
Оксана Забужко, українська письменниця, літератузнавиця, філософиня. Ключовими у творчості Оксани Забужко є теми національної ідентичності і гендеру. Перший роман Забужко, “Польові дослідження з українського сексу”, один із засадничих текстів української літератури пост-радянського періоду, вийшов у 1996 році і викликав бурхливі та суперечливі реакції критиків і читачів. Оксана Забужко також пише есе та працює у жанрі нон-фікшн. Вона звертається до української історії ХХ століття. Її найвидатніший, за оцінками української та зарубіжної критики роман, “Музей покинутих секретів” (2009), перекладений шістьма мовами. Найвідоміша книга Оксани Забужко у жанрі нон-фікшн - “Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій” (2007). У цьому безпрецендентному для України інтелектуальному бестселері, українська культурна історія осмислена через Лесю Українку, жіночу постать, як “Іншого”, з постколоніальної точки зору. Цього року команда комітету найпрестижнішої нагороди у сфері культури - Шевченківської премії - прийняли рішення про присудження премії Оксані Забужко.
Євген Бистрицький, український філософ та громадський діяч; завідувач відділу філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України ім. Г. Сковороди (з 1991); виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” (1998-2017), організації, яка існує в Україні з 1991 року і визначає своєю місією - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні. За роки керівництва Бистрицького, Фонд підтримав тисячі проектів, які сприяли демократичним змінам в країні, розвитку громадянського суспільства, розвитку освіти, культури та книговидання. Він є автором близько сотні наукових праць, присвячених дослідженню проблеми розуміння, філософії культури, політичній філософії з особливою увагою до питань національної ідентичності та громадянського суспільства. Монографія відділу, яким керує Бистрицький, "Національна ідентичність і громадянське суспільства" минулого року вийшла другим виданням. У січні 2018 року нагороджений Орденом Свободи - за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю. Його публіцистика відмічена орденом Капітули журналу "Ї" "За інтелектуальну відвагу".
Акредитація ЗМІ та реєстрація учасників, що не є студентами/співробітниками КНУ ім. Шевченка є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ за формою - https://bit.ly/2GTDLd4
Контактна особа - Radoslava Chekmysheva, email - [email protected]
Велика вдячність Andriy Yermolenko за ідею і втілення візуалізації!