Дата та час
Add to calendarвул. Лаврська 19, Музей Івана Гончара, Київ, Київ
В соцмережах
В Музей Івана Гончара працює виставка вишиваних робіт Поліни Гуменюк на теми пісень Павла Дворського. Це вже третя авторська виставка майстрині в залах Музею впродовж десяти років.
Поліна Гуменюк народилася у Києві, закінчила філологічний факультет Національного університету ім.Т.Г.Шевченка, отримала ступінь кандидата філологічних наук, впродовж п’яти років працювала в Музеї Івана Гончара на посаді старшого наукового співробітника експозиційного відділу. Вишивкою серйозно захопилася ще в старших класах школи. Починала традиційно — з рушників і серветок, які часто дарувала рідним, друзям, знайомим, вчителям, потім перейшла до вишитих картин на різні теми : ікони, міфологія, фольклор, літературні твори, мандали, пісенні сюжети. Є серед її творів також портрети людей і картини на політичні теми. Схеми до своїх робіт завжди створює сама.
Особливе місце у творчості Поліни Гуменюк. посів напрямок «вишиваної пісні». Вона створює сюжети на пісні у виконанні українських співаків з 2003-го року, але саме творчість Павла Дворського поклала початок цьому новому творчому напрямку у її вишивці, а саме, — творчій візуалізації української естрадної пісні на тканині. Вишиваючи першу пісню, аж ніяк не припускалося, що буде вишита нею друга пісня, а потім і третя, і четверта. Тому невипадково, що нинішня виставка присвячується відомому співакові й композитору, легенді української естради, народному артисту України Павлу Дворському і його родині, оскільки в його творчості (а відповідно й у творчості Поліни Гуменюк) задіяні також дружина співака Світлана та сини — Павло і В'ячеслав. Поліна вишила 9 картин-пісень для родини Дворських. Деякі відомі пісні артиста, які принесли йому великий успіх, мали значний вплив і на саму художницю : допомогли здійснитися заповітним мріям — творення картин, впровадження виставок, зустріч з цікавими людьми, прокладання дороги цікавого особистого життя. Зі слів Поліни, творчість Павла Дворського мала на неї яскравий потужний довготривалий вплив, якого не мала від інших людей.
Виставка триватиме до 7 липня 2019 року