7 березня о 19:00 у Малій галереї Мистецького арсеналу відбудеться показ фільмів та зустріч із режисером Олексія Радинського.
Подія організована у межах виставки «Архітектура. Громада. Час»
Будівництво Подільського мосту в Києві триває з 1993 року. Цей довгобуд став символом неспроможності міської влади забезпечити мешканців життєво необхідною інфраструктурою. Протягом останніх десяти років будівництво цього мосту було заморожене, і мешканці прилеглих територій прилаштували його до власних потреб. Цей міст став місцем, де можна усамітнитись, отримати екстремальні відчуття чи провести ділову зустріч. Недобудованим мостом можна навіть дістатися з одного берега Дніпра на інший - щоправда, з певним ризиком для власного життя.
Світова прем’єра фільму відбулася на міжнародному кінофестивалі короткометражного кіно в Оберхаузені, українська - на фестивалі кіно та урбаністики 86 (Славутич).
Герої цього фільму, за їхніми словами, будують “суспільство, яке докорінно відрізняється від усього, що нас оточує”. Це відбувається в самому центрі Києва, на території, відвойованій у міста природою. Зсув ґрунту, деградація міської політики та розпад суспільних зв’язків призвели до появи безвладного, непідконтрольного анклаву в центрі міста. Так виникає ідея “утопії тут і тепер”, у створенні якої беруть участь вуличні художники, музиканти, перформери тощо.
Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Олексій Радинський – режисер-документаліст, публіцист. Його фільми брали участь у кінофестивалях DOK Leipzig, Оберхаузен, Ґуанахуато, Watch Docs (Варшава), Одеському МКФ, 86 (Славутич), Nowe Horyzonty (Вроцлав), а також в e-flux (Нью-Йорк), S A V V Y Contemporary (Берлін), Інституті сучасного мистецтва (Лондон) тощо. Його фільм “Люди, які прийшли до влади” (у співавторстві з Томашем Рафою) переміг у національному конкурсі кінофестивалю Docudays (2016).
Вхід вільний
Виставка «Архітектура. Громада. Час» триває до 10 березня.
Графік роботи галереї:
вівторок-неділя, 12:00-20:00