Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва презентує маніфест української художниці Вікторії Любенко.
Маніфест художниці — за своєю сутністю абстракція з нотками фігуративного сенсу. Його тези — це досліджені роками питання розвитку нашої общини, які набули максимальної актуальності в сьогоденні та вже просліджуються у свідомості багатьох українців.
Виставка об’єднує різні творчі періоди, однак пронизана наскрізною для авторки темою творчого пошуку. Цей шлях розпочався із захоплення українським андерграундним рухом митців та їх любов’ю до української культури та етніки. Художниця прагне осягнути й більш загальні та абстрактні категорії — змісти та сенси людського життя, способи суспільного устрою.
У графічній та живописній техніках художниця відтворює прагнення волі та процес боротьби. Кожна робота — маніфестальна відносно старого закупореного суспільного або особистого укладу, панівства та диктаторства. Водночас твори закликають звернутись до української культури, як до джерела відповідей на філософські та загальнолюдські питання. Використовуючи методи абстракції, маніфест проводить крізь хаос до явного та очевидного.
Про художницю:
Вікторія Любенко закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури за рік до початку повномасштабного вторгнення. На другий місяць війни змінила своє озброєння з пензлів на автомат та вступила до добровольчого батальйону. Паралельно службі, в складі творчої платформи re:commute, організувала виставку в культурному центрі Монополь у Берліні. Деякі з експонованих робіт можна побачити сьогодні на виставці «Маніфест Абстрактного». Виставка в Берліні співпала з обстрілами в Харкові, в результаті яких Вікторія отримала осколкові поранення. Під час реабілітації народився маніфест, який продовжує та розкриває тему, досліджувану авторкою з початку творчого шляху. Свої роботи художниця позиціонує як певний меседж-виклик та заохочує перевести фокус на світ довкола — придивитись до його непомітних деталей. Зрозуміти та відчути роботи можна шляхом чистого підсвідомого сприйняття ліній, плям і форм.
Партнер проєкту — ЩИТ UA.
Виставка триватиме з 23 листопада до 5 грудня.
Вартість вхідного квитка: 50 ₴
Презентація проєкту відбудеться 23 листопада о 17:00 у закритому форматі — за запрошеннями.