Продовжуємо цикл лекцій до століття Музею Ханенків, щоб дізнатися більше про надзвичайну історію Музею!
3 серпня, 14:00 – «Музей Ханенків у 1920-1930-тих роках: особистості, події, свідчення». У 1919 Музей Ханенків було націоналізовано. Що відбувалося у перші десятиліття по тому? Кому ми завдячуємо збереженням Музею та дослідженнями його колекції? Лекцію-екскурсію проведе старша наукова співробітниця відділу графіки Оксана Олійник.
10 серпня, 14:00 – «Формула любові Варвари Ханенко. До дня народження фундаторки музею». Варвара брала таку ж участь у формуванні колекції, як і її чоловік Богдан Ханенко, і була єдиною жінкою, що входила до тодішньої наглядової ради Першого міського (нині Національного художнього) музею. Вона могла вивезти колекцію за кордон та прожити спокійне життя, але вирішила залишитися та зберегти її для нас з вами. Що нею рухало та як склалася доля засновниці найбільшої збірки іноземного мистецтва в Україні? Лекцію-екскурсію проведе заступниця директора з освітніх програм Ганна Рудик.
17 серпня, 14:00 – «Антична колекція Музею Ханенків. До Дня археолога». Чи ви знаєте, що Богдан Ханенко захоплювався археологією і в колекції Ханенків було чимало археологічних предметів? Як склалася доля цієї збірки? Кому ми завдячуємо поповленням та відновленням даних про цю колекцію? Лекцію проводить директорка Музею Ханенків, кураторка колекції античного мистецтва Катерина Чуєва.
31 серпня, 14:00 - “Василь Овчінніков – художник, директор. 40 років в музеї”. Якщо ви чули про таємний дворик музею, то, мабуть, знаєте і про мозаїки, що їх виклав один з директорів Музею Ханенків Василь Овчиннікова. Чи ви знаєте, що саме він віднайшов для Музею унікальні ікони 6 століття та керував евакуацією колекції Музею у 1941 році? Який ще слід залишив він в історії музею, розповість кураторка відділу графіки Олена Шостак.
Вартість лекції: 110 грн. Лекції проходять у залі виставки «Музей. Століття»