UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
ПТ 29 січ 16:00 - ПТ 12 лют 16:40

Ціна

Ціна

30 грн

Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9,, Київ

Посилання

Сайт

Сайт

Про подію

У межах освітньої програми виставки “Творча сила свободи. Ініціативи Майдану” запрошуємо
на кураторську екскурсію Ігоря Пошивайла “Історія Майдану в 300 експонатах”.

Майдан постав важливим етапом становлення української нації, яку об’єднує віра в демократію та прагнення до свободи.

У січні 2014 року виникла ініціатива “Музей Майдану”, головним завданням якої стало збереження пам’яті про події та людей Євромайдану, зокрема шляхом збирання свідчень, документів, усних історій і предметів. Одним із її ініціаторів є Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності. Він переконаний, що “осмислення, інтерпретація та презентація таких подій потребують широкого обговорення та історичної дистанції, аби не заморозити “гарячу історію” і не перетворити суб’єкти історії на ув’язнені за склом об’єкти експозицій”.

На виставці “Творча сила свободи. Ініціативи Майдану” можна почути аудіозаписи розповідей активістів і пісні Майдану, побачити відеофільми і світлини, арт-об’єкти та такі впізнавані артефакти революції як мальовані каски і щити, катапульту з боїв на вулиці Грушевського, макет "йолки" та плакати з неї, знамениту картину з очима “Бачу справи твої, людино”, яскраву Різдвяну шопку та образи Святого Миколая від львівських митців.

Кураторська екскурсія Ігоря Пошивайла присвячена донині невідомим широкому загалу особливостям збирання, зберігання і експонування колекції Національного музею Революції Гідності, вона розкриває унікальні історії окремих артефактів, представлених на виставці “Творча сила свободи. Ініціативи Майдану”.

Ігор Пошивайло – музеолог, кандидат історичних наук, заслужений діяч мистецтв України, громадський діяч. Віцепрезидент Міжнародного комітету з підвищення стійкості музеїв до надзвичайних ситуацій (ICOM-DRMC). Із 2016 року генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. Автор і куратор низки міжнародних проєктів культурно-мистецького спрямування, семінарів із музейної справи та культурної політики. Стипендіат програми академічних обмінів імені Фулбрайта. Автор та упорядник видання “Безпека культурної спадщини у надзвичайних ситуаціях: міжнародні стратегії для України”.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn