17 - 20 жовтня 2019 року запрошуємо на Х Фестиваль української дитячої книги "Азбукове Королівство Магів і Янголів"
Цього року ми готуємо вам низку приємних несподіванок, починаючи з підтеми фестивалю, яку ми поки не розголошуємо, але пропонуємо вам дати волю власній фантазії і вгадати :)
"Азбукове Королівство Магів і Янголів" (і цього року не тільки їх) запрошує до простору свободи, цікавих майстер-класів, презентацій, дружніх балачок і дозвілля. Музей стане місцем для генерації нових задумів та обміну досвідом. Кожен гість зможе стати учасником чогось незвичайного, адже паралельно з повсякденним життям є чарівні світи, ще не відкриті таємниці, дивовижні простори, фантастичні реальності, в які можна поринути.
Упродовж чотирьох днів фестивалю у музеї:
• Відкриття виставки Відкриття виставки Інокентія та Рути Коршунових (ілюстрації до видань “Казки Сашка Лірника” та видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).
• Відкриття виставки оригінальних мультиплікаційних плівок фільму "Слідами Енея" (до 250-річчя з Дня народження Івана Котляревського).
• Презентація книг: Олі Русіної "Мія і місячне затемнення", Ольги Войтенко "У світлі світляків. На порозі ночі", Сергія Гридіна "Дорослі зненацька" (Видавництво Старого Лева), Зірки Мензатюк "Таємниці козацької шаблі" (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА) та ін.
• Майстер-клас "Театр тіней" від Музей театрального, музичного та кіномистецтва України ознайомить з історією виникнення театру тіней, навчить мистецтву виготовлення ляльок. Кожен учасник зможе відчути себе справжнім актором та режисером тіньового театру, взявши участь у власній міні-виставі.
• Майстер-клас "Етнолистівка" від Ніни Севастьянової – засновниці творчої майстерні "Ладосвіт"
• Майстер-клас з виготовлення Янголиків із вибійкою від майстрині музею Аліса Шрамко. З того самого часу, як люди почали виготовляти тканину, вони намагалися тим чи іншим способом її прикрасити. Різні техніки вишивки, ткані орнаменти, аплікація – все це широко використовували українські жінки для створення неповторного колориту народного одягу, рушників, скатертин, наволочок, фіранок, тощо. Одним з видів оздоблення тканини також була вибійка.
Вибійка – це спосіб декорування тканини шляхом друку на полотні різноманітних візерунків і орнаментів за допомогою спеціальних різьблених дощок, форм, дерев’яних кліше, верстатів, тощо. Ця техніка була популярна серед населення України уже понад тисячу років тому, вона дозволяла зробити тканину, схожу на фабричну, нанести будь-який малюнок, менш трудомістким способом ніж, наприклад, вишивка, що значно полегшувало працю жінок.
На цьому майстер-класі всі охочі зможуть власноруч спробувати відтиснути на тканину візерунок з дерев’яної форми, поєднуючи різні орнаментальні мотиви, і створити чудового прикрашеного Янголика).
• Майстер-клас "Гравюра" готує приємні несподіванки пов'язані з підтемою фестивалю.
• Майстер-класи з атрибуції стародруків "Таємниці давніх книжок" від Валентини Бочковської та Людмили Хаухи подарують можливість не лише доторкнутися до наших найдавніших книг, а й поринути в тексти стародруків, яким вже 300-400 років.
• Майстер-класи з виготовлення паперу "Музейна папірня", каліграфії "Скрипторій", декоративного оздоблення "Мармурування", "Ґраттаж" та ін.
АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ
• Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість реставратор музею - Олег Будзан (з 11:00 до 16:00).
• Гра «Меморі» для дорослих і дітей
• Авторська кава.
Вартість денного вхідного квитка:
дорослий – 50 грн;
дитячий – 30 грн.
Музей розташований на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника за адресою: вул. Лаврська 9, корп. 9.
Тел. 044-280-66-23, 280-79-76