UaEn
Закінчено

Дата та час

Add to calendar
ЧТ 29 сер 09:30-18:00

Стіна Народної Пам'яті, вул. Трьохсвятительська, Київ

В соцмережах

Про подію

Що до встановлення Національного Дня Пам’яті полеглих у російсько-українській війні захисників України.

Головні причини встановлення дати 29 серпня як Національного Дня Пам’яті полеглих у російсько-українській війні захисників України:


• Зовнішній ворог. Відкрита агресія Російської Федерації проти України сталася саме 29 серпня 2014 року, коли регулярні військові частини РФ, напередодні перетнувши кордон України, оточили Іловайськ та цинічно розстріляли українських військових та добровольців. Саме з цього дня світова спільнота остаточно зрозуміла, що в Україні не громадянська війна, а військове вторгнення Російської Федерації.

• Захист Держави. 29 серпня - це день коли одночасно від рук зовнішнього ворога загинула найбільша кількість захисників України. У одному бою з окупантом гинули військовослужбовці різних підрозділів Збройних Сил України, співробітники Міністерства Внутрішніх Справ та добровольці. Ми захищали свою землю на своїй землі від регулярної армії іншої держави.

• Скорбота. 29 серпня - день найбільших одночасних втрат Збройних Сил України за весь період їх існування. Офіційна цифра загиблих у Іловайську становить 366 осіб. За даними пошуковців, задіяних у місії ЕВАКУАЦІЯ 200 Збройних Сил України, ця цифра на липень 2019 року становить 385 осіб. Враховуючи повільний, але незворотній процес ідентифікації очікується зростання цієї цифрі до 420 осіб. 29 серпня 2014 року викарбувано кров’ю та смертю у новітній історії України словосполученням Іловайська трагедія, день найбільшої втрати славних СИНІВ українського народу.

• Нас бачить уся країна. 29 серпня - це день коли найбільша кількість родин загиблих та ветеранів збирається у Києві біля меморіалу «Стіна Народної Пам’яті» зі світлинами полеглих захисників України на мурах Михайлівського Золотоверхого Собору. Люди, які втратили близьких, тягнуться один до одного, тому їдуть з усіх куточків України побачитись та поспілкуватися. Так виник Народний День Пам'яті. На останньому заході, 29 серпня 2018 року, на Михайлівській площі одночасно зібралося більше п’яти тисяч членів родин загиблих у російсько-українській війны.

• Соборність. У підтримку 29 серпня з 2017 року почали організовувати заходи у інших містах України. Коли проходив основний захід у Києві, одночасно проводилися заходи у Кривому Розі, Львові, Бахмуті, Херсоні, Чернігові. Офіційно обласними радами визнано День Пам’яті у Кривому Розі та Чернігові. Сім’ї загиблих у Донецькому аеропорту, у Дебальцево, полеглих на Савур Могилі та розстріляних в Іловайську, в переважній більшості, підтримують пропозицію визнати 29 серпня – Днем Національної Пам’яті на честь вшанування ВОЇНІВ, полеглих за Україну.

• Віра. Починаючи з 2014 року Православна Церква України проводила у Михайлівському Золотоверхому Соборі та під Стіною Пам’яті панахиду за усіма загиблими воїнами-захисниками України. ПЦУ визнала 29 серпня, як Народний День Пам'яті у 2018 році. 29 серпня 2018 року о 12.00 вперше була проведена всеукраїнська поминальна молитва у кожному храмі ПЦУ по всій території України за усіма полеглими захисниками України. У цьому році це буде вдруге по усій Україні. На наступний рік 29 серпня занесли у церковний календар ПЦУ, як Народний День Пам’яті полеглих у російсько-українській війні захисниках України.

• Надія. З 2017 року виникла потреба затвердити 29 серпня, як День Пам’яті на законодавчому рівні. Ініціативна група провела зустрічі з двома десятками народних депутатів різних політичних фракцій. Були 2 зустрічі громадських діячів з Президентом України Петром Порошенко, але виявилося що у чиновників найвищого рангу ІНШЕ БАЧЕННЯ стосовно встановлення дати Дня Пам’яті. Два роки поспіль під Стіною Пам’яті на Михайлівській площі громадські діячі, активісти, моральні авторитети нації, інтелектуальна та культурна еліта, люди які формують суспільну думку записували відеозвернення до Президента Порошенко та народу України, розповсюджували їх через інтернет-ресурси та соціальні мережі в надії бути почутими. Сьогодні Президент України Володимир Зеленський має величезний кредит довіри родин загиблих героїв, які плекають надію ще при житті отримати бажаний День Пам’яті, коли не тільки вони будуть збиратися задля вшанування пам’яті полеглих героїв.

• Перемога. Якщо ми прагнемо перемогти ворога, нам життєво необхідний День вшанування пам’яті ВОЇНІВ, полеглих за Україну, тому що без поваги до загиблих не буде поваги до живих, не буде поваги до України, не буде України.

Відгуки Відгуки про організатора 0

Залиште свій відгук
UaEn