Добрий вечір! Мене звати Київ. Червоне сонце мляво котиться за схили над могутнім Дніпром, мої вулиці огортає ніч. Засинають усі історичні пам’ятки, всі дослідницькі й археологічні експедиції. Оживають клуби. Починається нічне життя прадавнього міста.
Звісно, сто п’ятдесят, двісті років тому звичні для нас сьогодні слова «вечірка» і «клуб» мали кардинально інший зміст. Для прикладу, на початку ХІХ століття вечірки мали здебільшого релігійний ухил, а після появи університету мали переважно світський характер. На них збиралась виключно інтелігенція, читці декламували вірші під акомпанемент фортепіано… Що ж до клубів, то перший тут відкрився в 1838 році, мав назву Дворянський і вся його розважальна діяльність зводилася до гри в карти та на більярді. Згодом, на початку ХХ століття, почали відкриватися клуби за інтересами: мисливський, спортивний, домовласницький, офіцерський тощо. Як же розважалися кияни та гості міста в позаминулі часи? Звісно, поважні особи влаштовували бали з прискіпливо складеними списками запрошених гостей. Були кафешантани — ресторації зі сценами, на яких виступали співаки, куплетисти й танцівниці. Міська публіка відвідувала цирки, театри і шалено модну новинку — кінематограф.
Із плином часу на мої береги прийшла справжня культура світових рейвів. У кінці 1990-х років почали відкриватися нічні заклади й поступово ставали відомими за межами міста і країни. У них виконували свої сети відомі світові діджеї. З часом нічне життя почало вихлюпуватися з локальних клубів у кількаденні фестивалі.
Нині я пишаюся тим, що приймаю гостей на таких масштабних заходах, як фестиваль «Atlas Weekend». Це одна з найбільших музичних подій в Україні та Східній Європі, її відвідують справжні шанувальники якісної сучасної музики. Фест відбувається щоліта, в першій половині червня, починаючи з 2015 року. Ще один захід для поціновувачів музики — «Upark». Міжнародний музичний фестиваль, який проводять на початку літа від 2016-го. Хедлайнерами цього свята були гурти зі світовими іменами, такі як RHCP, «The Kills», «Hurst» та багато інших. Також у літній сезон проходить «Кураж Базар» — мегабарахолка, на якій можна не тільки придбати різноманітний вінтаж, а й відвідати фуд-корти та вечірні виступи видатних діджеїв. «Покуражившись» удосталь, цікаво відвідати фестиваль «Ulichnaya eda», про який я тобі розповідав у «Я — гурман», і залишитись там на всі «Білі ночі» (це частина фесту, яка відповідає за один із найкращих рейвів у столиці).
Та не вечірками і рейвами єдиними…
Для поціновувачів ретроавтомобілів із 2014 року відбувається «Old Car Fest». У травні або на початку серпня близько сотні машин до 1984 року випуску — американських, радянських, європейських — з’їжджаються до мене в гості, аби позмагатися. Вони борються за право називатись найкращими в номінаціях типу «Найдавніший автомобіль» чи «Найкращий тюнінг». Ну і як же без святкового демонстраційного заїзду!
Перший проїзд автомобіля по моїх вулицях приблизно збігся з визначною подією — брати-французи Люм’єри явили світові кіно, і сталося це в 1885 році. А ось мої глядачі змогли закохатися в цей вид мистецтва 1911 року. Якщо ти один із таких закоханих, то завітай до мене останньої декади жовтня і стань глядачем одного з найдавніших фестивалів, які проходять у мене. Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» відбувається аж із 1970 року і є єдиним українським кінофестивалем із рейтингу Міжнародної асоціації кінопродюсерів. Захід традиційно відкриває світові нові імена та демонструє провідні кіноновинки.
Узагалі, як ти зрозумів, розважати я люблю і маю події на всяк смак. Та наостанок розповім тобі про мій улюблений період у цілісінькому році — останні вихідні травня. Ти тільки уяви: цвітуть каштани, хвиля дніпровська б’є і цілісіньке місто перетворюється на єдиний простір для свята на честь Дня Києва! У програмі — сила-силенна розваг: тут і безкоштовні екскурсії, й концерти в різних районах міста, і ярмарки, і вернісажі, і звичайно, святковий салют.
Коли відвідати мене і з якого приводу, обирай сам, а я чекатиму зустрічі.
Твій Київ.
Читати більше