Тут, вперше, не буде історій, про те як було колись. Бо такого нерозважливого споживання, як останнідесятиріччя, всесвіт ще не знав.
Проте тут будуть історія, про те як зараз екосвідомі кияни трансформують своє сьогодення для кращого майбутнього.
На сьогоднішній день, в Києві існують декілька ресайклінгових ініціатив (модний вислів походить від англійського слова recycling і дослівно перекладається, як переробка).
Багато кав’ярень та ресторанів відмовляються від використання пластикових елементів посуду. Наприклад, замовляючи ароматний різновид кави чи прохолодний морс, тобі скоріше запропонують скористатись трубочкою з щільного картону чи металевою, а ніж пластиковою. Це хоч і маленький, але дуже цінний внесок в збереження довкілля, а значить і мене.
Рей Бредбері колись писав «Книги – тільки одне з вмістилищ, де ми зберігаємо те, що боїмося забути». Проте трапляється і так, що цих вмістилищ стає занадто багато, а інколи прийшов час «забути», тоді люди викидають літературу на смітник, або спалюють її. Мені завжди прикро дивитись на охоплену полум’ям обкладинку. Я так думаю, що не одному мені з огляду на те, що в різний час різним людям прийшла в голову однакова думка приймати чужі книжки. Якщо в мандрівку, по моїм визначним місцям, ти прихопив книжку, з якою прийшов час прощатись, то є адреси за якими є можливість подарувати її друге життя. Наприклад на вулиці Лютеранській 4 в «Букініст-центр» або на ринку «Петрівка» в букіністичних крамницях, також завітай в книгарню-магазин «Букініст», що розташована на вулиці Пушкінська 1-3. А також діє безстрокова акція фундації Дарини Жолдак зі збору книжок – «100 000 нових книжок для сільських бібліотек».
А ще є місце, де нове життя можна подарувати не тільки книжкам, а й речам, що вже втратили для тебе свою актуальність – магазин «Ласка». Цей простір створений свідомим споживачами, які навертають в свою «релігію» відповідального і поміркованого ставлення до вжитку речей, одягу та іншого. Сюди можна принести одяг і взуття для будь-якого віку, аксесуари (сумки, ремені, прикраси), книжки, а також вінілові платівки, організатори це продають, а отримані кошти віддають на благо чинність. Віддати речі на доброчинну справу можна за адресами вулиця Липинського, 3 та вулиця Малопідвальна,15.
В 2015 році розпочала сою волонтерську діяльність екологічна ініціатива «Україна без сміття». Хлопці і дівчата з цієї організації створюють громадські станції сортування сміття. Ти тільки уяви, вони навіть мають кур’єрську службу, яка може забирати вторсировину та пластик для своєї станції сортування, а ще їх послуги можна замовити на якийсь корпоративний захід, де вони допоможуть правильно відсортувати сміття. Також «Україна без сміття» проводить освітні заходи та екскурсії для всіх бажаючих на станцію сортування сміття.
Проект «Всі Свої», про який я тобі розповідав в «Я -прагматик», теж долучився до спільноти єкосвідомих споживачів. На маркетах, які регулярно проходять на вулиці Десятинній 12 та в магазинах на вулиці Хрещатик, вони встановили контейнери для сортування сміття. В магазині «Всі Свої» можна придбати господарську торбинку з дотепним гаслом «До біса пакет».
І на останок, знов на думку спадає Рей Бредбері «Самі плекайте те, що може врятувати світ, -і якщо раптом потонете, так хоч будете знати, що плили до берега». Споживай відповідально!
Твій Київ.